skup złomu Złomnica

Demontaż konstrukcji stalowych na terenie Śląska

Demontujemy konstrukcje stalowe na terenie Śląska. Rozbieramy m.in. hale przemysłowe, wieże, wiaty i linie produkcyjne. Zawsze działamy zgodnie z precyzyjnie przygotowanym planem i zapewniamy maksimum bezpieczeństwa, a z powstałej sterty odpadów odzyskujemy surowce do ponownego wykorzystania.

Sprawny, przemyślany i bezpieczny demontaż konstrukcji stalowych — śląskie

Niezależnie od tego, czy jest to obiekt przemysłowy, handlowy czy prywatny — każda konstrukcja stalowa wymaga indywidualnego podejścia do rozbiórki i demontażu. Znaczenie ma zarówno sposób prowadzenia prac, jak i rodzaj stosowanego sprzętu. Właśnie dlatego na początku dokładnie analizujemy cały proces i dobieramy właściwą metodę rozbiórki. Zwracamy uwagę na czynniki takie jak m.in. rodzaje połączeń, topografia terenu, otoczenie zewnętrzne i przewidujemy możliwe konsekwencje.

Chcesz sprawnie i bezpiecznie pozbyć się niepotrzebnej, stalowej konstrukcji lub przeprowadzić demontaż maszyn? Skontaktuj się z nami i otrzymaj wycenę.

Co zyskujesz korzystając z naszej usługi demontażu konstrukcji stalowych?

Firma Złomnica to grupa doświadczonych osób, która dysponuje flotą specjalistycznych pojazdów takich jak samochody hakowe. Oferujemy sprawny odbiór i transport złomu oraz odpadów poprodukcyjnych na terenie Śląska i okolicy. Jak działamy?

Firma Złomnica to grupa doświadczonych osób, która dysponuje flotą specjalistycznych pojazdów takich jak samochody hakowe. Oferujemy sprawny odbiór i transport złomu oraz odpadów poprodukcyjnych na terenie Śląska i okolicy. Jak działamy?

Bezpieczeństwo

Każdorazowo wdrażamy rygorystyczny program bezpieczeństwa we wszystkich operacjach i działaniach — zapewniamy możliwie najbezpieczniejsze praktyki z zakresu demontażu i rozbiórki konstrukcji stalowych.

Szybkość

Nowoczesny sprzęt, indywidualne podejście i wieloletnie doświadczenie pozwalają nam sprawnie przeprowadzić usługi demontażu i rozbiórki, niezależnie od tego czy są to małe obiekty prywatne, czy duże budynki przemysłowe lub handlowe.

Kompleksowość

Zapewniamy rozwiązania pozwalające zarówno zdemontować stalowe konstrukcje, jak i pozbyć się powstałych podczas rozbiórki odpadów.

Jakich metod używamy do demontażu i rozbiórki konstrukcji stalowych?

Metoda cięcia na gorąco

W metodzie cięcia na gorąco używamy specjalnego sprzętu do rozcinania stalowych elementów przy użyciu płomienia. Najczęściej jest to cięcie palnikiem acetylenowo-tlenowym (tzw. cięcie gazowe). Ten proces umożliwia precyzyjne i skuteczne odcięcie elementów konstrukcji stalowych, jak i sprawny demontaż suwnic.

Metoda cięcia na zimno

W metodzie cięcia na zimno konstrukcji stalowych wykorzystujemy narzędzia tnące, takie jak piły tarczowe, pilarki taśmowe lub wiertła diamentowe, do przecinania stalowych elementów. Z tej metody korzystamy w przypadku mniejszych konstrukcji lub wtedy, gdy cięcie na gorąco jest niemożliwe lub niebezpieczne.

Demontaż przy użyciu żurawia

W przypadku dużych konstrukcji stalowych demontaż przeprowadzamy przy użyciu specjalistycznego żurawia o dużej nośności. Wykorzystujemy je do uniesienia i usunięcia poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Za pomocą tej metody możemy kontrolować i precyzyjnie demontować duże i ciężkie struktury stalowe.

Jakie obiekty i konstrukcje ze stali rozbieramy i demontujemy?

hale przemysłowe
wieże

wiaty

zbiorniki

garaże

linie produkcyjne

ogrodzenia

skup złomu

Pozbądź się problemów z zalegającym na terenie firmy złomem i zapewnij przestrzeń do sprawnej działalności.

Jak przebiega proces współpracy z nami?

Poznaj opinie naszych zadowolonych klientów:

Skorzystaj z naszej usługi demontażu konstrukcji stalowych

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe. Podczas rozmowy telefonicznej zadamy Ci kilka pytań, które pomogą nam określić Twoje potrzeby.

Otrzymasz wycenę i poznasz orientacyjny termin wykonania usługi.

skup złomu

MOŻEMY CI POMÓC, JEŚLI DOTYCZY CIĘ JEDEN Z TYCH PROBLEMÓW:

Wysokie koszty utylizacji odpadów

Właściwa utylizacja odpadów przemysłowych i złomu może być kosztowna, szczególnie jeśli przedsiębiorca nie ma odpowiednich umów z firmami zajmującymi się gospodarowaniem odpadami. Nasze kompleksowe usługi odbioru złomu i utylizacji odpadów pozwolą Ci zminimalizować te koszty.

Brak miejsca na składowanie

Przedsiębiorcy mogą mieć ograniczoną przestrzeń do przechowywania odpadów i złomu, co może prowadzić do problemów z organizacją i logistyką. Dzięki nam zadbasz o porządek na terenie swojego zakładu lub posesji i odzyskasz cenną przestrzeń. Odpady przemysłowe nie będą zalegać na terenie Twojej firmy.

Wymagające przepisy środowiskowe

Przedsiębiorcy muszą przestrzegać przepisów dotyczących gospodarowania odpadami i ich utylizacji, co może być trudne, szczególnie gdy przepisy ulegają zmianom. Dzięki naszym usługom masz pewność, że proces utylizacji odpadów, czy to poprzez spalanie odpadów, składowanie na wysypiskach, recykling surowców wtórnych czy inne metody, będzie przeprowadzony z pełną zgodnością z obowiązującymi przepisami prawnymi.

Zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa

Odpady przemysłowe zalegające na terenie firmy mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników. Sprawny odbiór odpadów i ich prawidłowa utylizacja zminimalizuje potencjalne ryzyko.

Trudności z transportem

Organizacja transportu odpadów przemysłowych i złomu może być skomplikowana i czasochłonna, zwłaszcza gdy firma ma wiele lokalizacji lub odbiorców. Nasz mobilny skup złomu to najwygodniejszy sposób na szybkie pozbycie się różnego rodzaju odpadów i prawidłowe gospodarowanie odpadami. Współpracujemy z wieloma zakładami przemysłowymi, które chcą szybko zutylizować odpady i są zlokalizowane w miastach takich jak: Pszczyna, Bielsko-Biała, Tychy, Żory, Jastrzębie-Zdrój, Czechowice-Dziedzice i Oświęcim.

Nieefektywna gospodarka surowcami

Niewłaściwe zarządzanie odpadami i złomem może prowadzić do marnowania surowców, co negatywnie wpływa na zysk firmy. W Złomnicy nie tylko odbieramy złom, ale także zajmujemy się przekazywaniem surowców wtórnych przekazujemy surowce wtórne do utylizacji zgodnie ze standardami środowiskowymi.

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Ile kosztuje wynajem kontenera na odpady budowlane?

Wycena naszej usługi uwzględnia kilka czynników, takich jak:

 • Odległość od Twojej lokalizacji do miejsca, gdzie zostaną przyjęte odpady,
 • Kontener i jego pojemność,
 • Koszt utylizacji odpadu, 
 • Waga odpadu,
 • Rodzaju śmieci,
 • Rodzaju samochodu,
 • Długość wynajmu kontenera,
 • Czy kontener będzie wymieniany.
Co obejmuje usługa wynajmu kontenera na gruz?

Do kompleksowej usługi zaliczamy: Dostawę, wynajem, odbiór kontenera następnie przekazujemy czysty gruz do recyklingu.

Jakie są rodzaje kontenerów na gruz?

Kontener możemy podstawić każdy jaki posiadamy, jednak ważniejsza jest jego pojemność. Gruz zazwyczaj jest ładowany do pojemności 5m3 lub 10m3, ta pojemność nie powoduje przeładowania samochodu.

Jaki jest czas wynajmu kontenera na gruz?

Nasze usługi są przystosowane do potrzeby klienta, więc potrzebny czas jest dostosowany indywidualnie.

Czy dostarczycie mi kontener na odpady zmieszane?

Tak — zajmujemy się również odpadami zmieszanymi.

Czy oferujecie wywóz śmieci?

Tak większość składowisk, którymi współpracujemy przyjmuje śmieci.

Jaki jest wasz zasięg świadczenia usługi?

Kontenery na odpady podstawiamy w aglomeracji Rybnickiej, Bielskiej oraz częściowo Górnośląskiej.

Jakie rodzaje odpadów można umieścić w kontenerze?

Możliwość umieszczenia różnych rodzajów, takich jak: gruz, złom, odpady poremontowe, gabarytowe, zmieszane, szkło, zużyte opony, makulatura, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, tworzywa sztuczne, wełna mineralna, papa, drewno, odpady ulegające biodegradacji (odpady zielone)i wiele innych.

Jakie są koszty wynajmu kontenera na odpady?

Wycena naszej usługi zależy od czynników, takich jak:

 • odległość od Twojej lokalizacji do miejsca, gdzie zostaną przyjęte odpady

 • kontener i jego pojemność

 • koszt utylizacji odpadu (możesz także zorganizować to we własnym zakresie)

 • waga odpadów

 • rodzaj śmieci

 • rodzaju samochodu

 • czas trwania wynajmu kontenera

 • czy kontener będzie wymieniany.