skup złomu Złomnica

Wynajem kontenerów na złom oraz odpady budowlane

Oferujemy wynajem, dostawę i odbiór kontenerów oraz pojemników różnych pojemności, w których bezpiecznie zgromadzisz odpady takie jak złom, gruz czy odpady komunalne.

Wiemy, jak dużym problemem dla firm i klientów indywidualnych jest składowania odpadów, dlatego udostępniamy i transportujemy kontenery i pojemniki różnej pojemności. U nas zamówisz kontener lub kontenery ułatwiające segregację złomu oraz innych odpadów, by zachować porządek oraz lepiej przestrzegać przepisów dotyczących przechowywania odpadów.

Interesuje Cię podstawienie kontenera na odpady budowlane w czasie remontu lub budowy? U nas zamówisz kontener na złom każdej wielkości. Zapewniamy również wywóz odpadów budowlanych!

Dlaczego warto zamówić u nas kontener na odpady?

Poznaj szczegóły naszej oferty oraz najważniejsze zasady, jakie nam przyświecają i sprawiają, że od lat rośnie liczba naszych stałych, zadowolonych klientów.

Poznaj szczegóły naszej oferty oraz najważniejsze zasady, jakie nam przyświecają i sprawiają, że od lat rośnie liczba naszych stałych, zadowolonych klientów.

Oferujemy wynajem kontenerów o różnych gabarytach

Nasze kontenery są dostępne w różnych rozmiarach, co pozwala na ich dopasowanie do bieżących potrzeb każdego klienta. Oferujemy kubaturę od 7m3 do aż 73m3 oraz ładowności od 5t do 19t.

Gwarantujemy atrakcyjne ceny

Jesteśmy konkurencyjni, ponieważ działamy bez pośredników, a zebrany złom i przetworzone surowce wtórne dostarczamy bezpośrednio do hut i odlewni.

Współpracujemy i doradzamy

Wiemy, jak ważna w biznesie jest sprawna komunikacja oraz specjalistyczne wsparcie techniczne. Doradzamy w doborze odpowiedniego kontenera na odpady, by zapewnić klientom bezpieczne przechowywanie i skuteczne usuwanie odpadów.

Zapewniamy zoptymalizowany transport kontenerów

Nasze kontenery i pojemniki są dostosowane do transportu, więc wypełniony kontener na złom może być łatwo załadowany na samochód i przetransportowany do miejsca przetwarzania. Posiadamy własne pojazdy o różnej ładowności (3t, 10t, 19t, 25t) oraz wpis w bazie BDO na przewóz 928 kodów odpadów.

Szybka i niezawodna usługa

Jesteśmy znani z szybkiej i niezawodnej obsługi, a nasi doświadczeni pracownicy robią wszystko, co w ich mocy, by dostarczyć i odebrać kontener w wyznaczonym czasie.

Działamy ekologicznie

Jesteśmy świadomi naszego wpływu na środowisko naturalne, dlatego dbamy o to, by odpady jakie do nas trafiają były odpowiednio segregowane i przetwarzane zgodnie z wymaganiami prawa.

Kompleksowo wspieramy w zarządzaniu odpadami

Oferujemy nie tylko wynajem kontenerów, ale także odbiór odpadów i złomu od klientów indywidualnych i firm, a także demontaż konstrukcji stalowych oraz pomoc w transporcie i utylizacji odpadów.

Bezpłatna wycena i konsultacja

Przed rozpoczęciem wynajmu kontenera dokonamy darmowej wyceny i udzielimy porad dotyczących optymalnego wykorzystania kontenera.

Jakie oferujemy kontenery?

kontenery na odpady budowlane

kontenery na odpady wielkogabarytowe

kontenery na odpady komunalne

kontenery na odpady zielone

Dostarczamy kontenery o różnej pojemności, które można łączyć aż do wielkości 37 m3.

7 m3

10 m3

12 m3

15 m3

23 m3

33 m3

36 m3

37 m3

skup złomu

Prowadzisz prace remontowe? Interesuje Cię wywóz gruzu? Skontaktuj się z nami, a potrzebny kontener lub odpowiedni pojemnik na odpady budowlane sprawnie i niedrogo dostarczymy do Twojej firmy lub posesji!

Jak rozpocząć współpracę?

Poznaj referencje i opinie dotychczasowych klientów

Chcesz zamówić kontener na gruz lub inne odpady?

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą, by ustalić wielkść, termin oraz koszt podstawienia odpowiedniego kontenera na odpady.

skup złomu

MOŻEMY CI POMÓC, JEŚLI DOTYCZY CIĘ JEDEN Z TYCH PROBLEMÓW:

Wysokie koszty utylizacji odpadów

Właściwa utylizacja odpadów przemysłowych i złomu może być kosztowna, szczególnie jeśli przedsiębiorca nie ma odpowiednich umów z firmami zajmującymi się gospodarowaniem odpadami. Nasze kompleksowe usługi odbioru złomu i utylizacji odpadów pozwolą Ci zminimalizować te koszty.

Brak miejsca na składowanie

Przedsiębiorcy mogą mieć ograniczoną przestrzeń do przechowywania odpadów i złomu, co może prowadzić do problemów z organizacją i logistyką. Dzięki nam zadbasz o porządek na terenie swojego zakładu lub posesji i odzyskasz cenną przestrzeń. Odpady przemysłowe nie będą zalegać na terenie Twojej firmy.

Wymagające przepisy środowiskowe

Przedsiębiorcy muszą przestrzegać przepisów dotyczących gospodarowania odpadami i ich utylizacji, co może być trudne, szczególnie gdy przepisy ulegają zmianom. Dzięki naszym usługom masz pewność, że proces utylizacji odpadów, czy to poprzez spalanie odpadów, składowanie na wysypiskach, recykling surowców wtórnych czy inne metody, będzie przeprowadzony z pełną zgodnością z obowiązującymi przepisami prawnymi.

Zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa

Odpady przemysłowe zalegające na terenie firmy mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników. Sprawny odbiór odpadów i ich prawidłowa utylizacja zminimalizuje potencjalne ryzyko.

Trudności z transportem

Organizacja transportu odpadów przemysłowych i złomu może być skomplikowana i czasochłonna, zwłaszcza gdy firma ma wiele lokalizacji lub odbiorców. Nasz mobilny skup złomu to najwygodniejszy sposób na szybkie pozbycie się różnego rodzaju odpadów i prawidłowe gospodarowanie odpadami. Współpracujemy z wieloma zakładami przemysłowymi, które chcą szybko zutylizować odpady i są zlokalizowane w miastach takich jak: Pszczyna, Bielsko-Biała, Tychy, Żory, Jastrzębie-Zdrój, Czechowice-Dziedzice i Oświęcim.

Nieefektywna gospodarka surowcami

Niewłaściwe zarządzanie odpadami i złomem może prowadzić do marnowania surowców, co negatywnie wpływa na zysk firmy. W Złomnicy nie tylko odbieramy złom, ale także zajmujemy się przekazywaniem surowców wtórnych przekazujemy surowce wtórne do utylizacji zgodnie ze standardami środowiskowymi.

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Ile kosztuje wynajem kontenera na odpady budowlane?

Wycena naszej usługi obejmującej wynajem kontenera na gruz uwzględnia kilka czynników, takich jak:

 • Odległość od Twojej lokalizacji do miejsca, gdzie zostaną przyjęte odpady,
 • Kontener i jego pojemność,
 • Koszt utylizacji odpadu, (możesz także zorganizować to we własnym zakresie),
 • Waga odpadu,
 • Rodzaju śmieci,
 • Rodzaju samochodu,
 • Długość wynajmu kontenera,
 • Czy kontener będzie wymieniany.

Co obejmuje usługa wynajmu kontenera na gruz?

Do kompleksowej usługi zaliczamy: Dostawę, wynajem, odbiór kontenera następnie przekazujemy czysty gruz do recyklingu.

Jakie są rodzaje kontenerów na gruz?

Kontener na gruz możemy podstawić każdy jaki posiadamy, jednak ważniejsza jest jego pojemność. Gruz zazwyczaj jest ładowany do pojemności 5m3 lub 10m3, ponieważ ta pojemność nie powoduje przeładowania samochodu. Jeśli chcesz zamówić kontener na gruz i odpady budowlane wypełnij formularz kontaktowy.

Jaki jest czas wynajmu kontenera na gruz?

Nasze usługi są przystosowane do potrzeby klienta, dlatego czas potrzebny na wynajem kontenera na odpady budowlane jest każdorazowo dostosowany indywidualnie.

Czy dostarczycie mi kontener na odpady zmieszane?

Tak — zajmujemy się również odpadami zmieszanymi. Pamiętaj jednak, że sortowanie odpadów jest korzystniejsze finansowo.

Czy oferujecie wywóz śmieci?

Tak większość składowisk, którymi współpracujemy przyjmuje śmieci.

Jaki jest wasz zasięg świadczenia usługi?

Świadczymy usługę na terenie całego Śląska, ale najbardziej opłacalne są zlecenia w rejonie do 40 km od naszych oddziałów. Dalsze odległości mogą podnosić wycenę usługi.

Jakie rodzaje odpadów można umieścić w kontenerze?

Masz możliwość umieszczenia w kontenerze różnych rodzajów odpadów budowlanych, takich jak: gruz zmieszany, gruz betonowy, gruz ceglany, złom, odpady poremontowe, materiały izolacyjne, oraz innych odpadów t.j: odpady komunalne, gabarytowe, szkło, zużyte opony, makulatura, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, tworzywa sztuczne, wełna mineralna, papa, drewno, odpady ulegające biodegradacji (odpady zielone), spożywczych, materiałów filtracyjnych, różne rodzaje odpadów metalowych i wiele innych.

Ile kosztuje kontener na odpady budowlane lub inne odpady?

To, ile będzie kosztował wynajem kontenera zależy od czynników, takich jak:

 • odległość od Twojej lokalizacji do miejsca, gdzie zostaną przyjęte odpady

 • kontener i jego pojemność

 • koszt utylizacji odpadu (możesz także zorganizować to we własnym zakresie)

 • waga odpadów

 • rodzaju odpadów

 • rodzaju samochodu

 • czas trwania wynajmu kontenera

 • czy kontener będzie wymieniany.

Jakie są wymiary naszych kontenerów?

Nasz wynajem kontenerów na odpady obejmuje kontenery o różnych wymiarach. Umożliwiamy zamówienie kontenera na gruz o wielkości:

 

/długość x szerokość x wysokość/

 • 7m3: 3400x1650x1200 mm, waga ok. 860 kg
 • 10m3: 4000x2000x1250 mm, waga ok. 1150 kg
 • 12m3: 4000x2000x1500 mm, waga ok. 1250 kg
 • 15m3: 6500X2400x1000 mm, waga ok. 2400 kg
 • 23m3: 6500x2400x1500 mm, waga ok. 2600 kg
 • 33m3: 6500x2400x2100 mm, waga ok. 3050 kg
 • 36m3: 6480x2400x2300 mm, waga ok. 3200 kg

*Posiadamy kontenery od różnych producentów, dlatego wymiary mogą się nieznacznie różnić.

Jeśli potrzebujesz wywieźć odpady gabarytowe, należy wziąć pod uwagę ścięte dno na bokach oraz belkę w środku (ok. 10 cm) kontenera.

Jakie są wymiary oraz charakterystyka samochodów dostarczających kontenery?

 • Mały hakowiec DMC 8,55t o wymiarach 5700x2750x2250 (długość x szerokość x wysokość), przewożący kontenery od 7m3 do 12m3, ładowność ok. 3,8-4,2t
 • Duży hakowiec DMC 26t o wymiarach 9200x3200x3800, (długość x szerokość x wysokość) przewożący kontenery od 15m3 do 37m3, ładowność ok. 10-11t
 • Duży hakowiec z przyczepą DMC 40t, przewożący kontenery od 30m3 do 72m3, ładowność ok. 17-19t

*Posiadamy ciężarówki od różnych producentów, dlatego wymiary mogą się nieznacznie różnić.